Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HARMAK | PHM - 3 Çift Sıra Pancar Hasat Makinası
PHM-3 modelimiz ise eş zamanlı iki sıra söküm yapabilme özelliğine sahiptir. Böylece aynı zaman diliminde tek sıralı makinalara göre iki katı söküm yapılabilmektedir.
 
Hidromotor ve hidrolik silindirlerin tahriki için 3 adet pompa kullanılarak tüm hidrolik motorlarda sürekli aynı devir ve güç elde edilmiştir.
     
 
Bu modelimizinde söküm grubu Otomatik arama sistemi ile donatılmıştır. Bu sayede maksimum söküm hızı ve minimum ürün kaybı sağlanmıştır. Bu sistem söküm sırasında söküm derinliğinin, ayarlanan ölçüde sabit kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca sürücünün çizi takibinde yapacağı hataları telafi edebilmek için sağ ve sol tarafa 45 cm'ye kadar otomatik olarak hareket edebilmektedir.
     
 
Söküm ayaklarında bulunan titreşim özelliği sayesinde en sert yapılı ağır tarlalarda ve traktörün makineyi çekebileceği ölçüdeki çamurlu tarlalarda söküm yapabilmektedir. Titreşim; söküm sırasında bıçak ile toprak arasında oluşan sürtünmeyi azaltmaktadır. Böylece gerekli traktör gücü ve yakıt sarfiyatı düşmektedir. Ayrıca hidrolik motorlarla donatılan hareketli parçalar herhangi bir tıkanma ve sıkışma esnasında sürücü tarafından kumanda yardımıyla ters döndürme yapılarak, tıkanma ve sıkışmalar ortadan kaldırılabilmektedir.
     
 
PHM-3 de sıra hazırlama sistemi ise ot slaj mekanizması şeklinde dizayn edilmiştir. Bu sistem sayesinde söküme hazırlanan iki sıradaki tüm yabancı cisimler söküm hattından parçalanarak uzaklaştırılabilmektedir.
     
 
PHM-3 Çift Sıra Hasat Makinamızda depo kapasitesi iki sıra pancar hasadı sonucu ortaya çıkacak olan pancar miktarını rahatlıkla alabilecek şekilde (8 m3≈ 6000 kg) dizayn edilmiştir.
     
 
PHM-3 modelinde pancar taşıyıcı asansör sayısı ikiye çıkartılarak yüksek hızlı sökümlerde tıkanma ve ürün zaiyatları engellenmiştir. Bu asansör sistemlerinde zincir yerine yüksek mukavemetli triger kayışlar kullanılarak sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanmıştır.
     
 
Makinaların yüklü ağırlıkları ile toprak yüzeyinde sıkışmaya neden olmamaları için lastik basma yüzeyleri ağırlıkları ile orantılı olarak geniş imal edilmiştir. PHM-3 modelinin çizi arasına giren sol tekerlekleri lastik arası 45 cm olacak şekilde görüldüğü gibi çift dizayn edilmiştir. Böylece çizi arası açma işlemi sırasında oluşabilecek pancar zaiyatları engellenmiştir.
     
 
Tüm modellerimizde yüksek soğutma kapasitesine sahip hidrolik soğutucu standart olarak bulunmaktadır. Her türlü iklim şartında söküm yapılabilmektedir. Elektro hidrolik kumanda sistemleri ve selenoid valfler kapalı pano içerisine alınarak dış ortamdan gelebilecek toz, nem vb. etkilerden korunmuştur.
PHM - 3 Çift Sıra PANCAR HASAT MAKİNASI
YÜKSEKLİK : 3870 mm
GENİŞLİK : 3000 mm
UZUNLUK : 6990 mm
AĞIRLIK : 6300 kg
YÜKLEME YÜKSEKLİĞİ : 4000 mm
DEPO KAPASİTESİ : 6000 kg
SOL TEKERLEK : 210 / 9,5 R36
SAĞ TEKERLEK : 18,4 / 26
İŞ KAPASİTESİ : 6-7 dekar/saat
KUYRUK MİLİ DEVRİ : 540 dev/dak
GEREKLİ GÜÇ : 120 hp (min)
GEREKLİ ELEKTRİK VOLTAJI : 12 volt
 
 
 
  Anasayfa | Kurumsal | Ürünler | Bayiler | Servis | Fuarlar | İletişim
      www.harmak.com.tr © 2010.